Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

Doprava zdarma:

Pro ČR - platba předem od 500 Kč,

dobírka od 800 Kč!

Mimo ČR - platba předem od 750 Kč,

dobírka od 900 Kč!

Nejnižší poštovné pro Váš spokojený nákup!

do 11:00

do 15:00.

 

 

 

AKTUÁLNÍ AKCE:

Za každých 700 Kč Káva 3v1 ZDARMA! (za 1 400 Kč 2 ks, atd.)

+

Za každých 1 900 Kč Levandule silice ZDARMA! (za 3 800 Kč 2 ks, atd.)

Odměňovat Vás za nákupy je naším potěšením :-).

Akce platí do 15.12. 2018

Vyhrazujeme si právo AKCI kdykoliv zrušit či změnit. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

Doporučujeme:

Euniké Silver - přírodní detoxikace:


 

 

Šampon na podporu růstu vlasů:


 

 

Přírodní lékařský krém na akné:

 

 

 

 

 

 

 

 

Recenze našich zákazníků:

"S obchodem jsem byla velice spokojena a doporučila bych ho každému.Byla dodržena cena i termín dodání.Komunikace eshopu byla vynikající dalo by se říct nad 100 procent.Opravdu vřele a upřímně doporučuji." W.

 

Zboží.cz

 

 

 

 

 


Co děláme pro Váš spokojený nákup?

Přečtěte si zde


HRISTINA

Hristina

 

Něco z historie

Přírodní kosmetika Hristina je malá rodinná firma se sídlem v Bulharsku. Je pojmenována podle paní Hristiny, která vlastní staré receptury předávané z generace na generaci. Výrobě přírodní kosmetiky se nejvíce věnovala její prababička, která těžila ze znalosti léčivých účinků bylinek. Své rodinné znalosti jsou doplněny návody na výrobu také rodiny Derehsanů, jež vlastní staré perské receptury.

Veškeré receptury a návody na výrobu jsou udržovány výhradně mezi členy rodiny, aby bylo zabráněno odcizení či kopírování rodinného know-how.

Ve svých začátcích předkové paní Hristiny vyráběli různé bylinné masti, masky, extrakty či šampony na vlasy na žádost svých příbuzných a známých. Díky veliké spokojenosti se začal zájem šířit, což vyústilo v roce 1 997 v založení firmy Hristina.

 

V čem je kosmetika Hristina výjimečná?

Jinými slovy „proč jsme tak dlouho pečlivě vybírali přírodní kosmetiku a až s Hristinou jsme spokojení“, shrneme do několika bodů:

- kosmetika Hristina je 100 % přírodní bulharská kosmetika vyrobená bez jediné kapky chemie,

- složení každého produktu si mohu ověřit, neobsahuje záhadné latinské názvy, ale je přeloženo do angličtiny i češtiny,

- neobsahuje žádné parabeny, sulfáty, silikony, minerální oleje, chemické konzervanty, PEG ani jinou chemii,

- působení čisté přírody na pokožku dokládá naprostá spokojenost s produkty,

- jinou kosmetiku už nebudete chtít užívat...

 

Něco málo o výrobě

Kosmetika Hristina se vyrábí v rodinné výrobně ve městě Kostenets v Bulharsku, tedy na úpatí pohoří Rila. Toto pohoří je nejvyšší pohoří v Bulharsku i na Balkáně a je proslulé panenskou přírodou a minerálními prameny. Svědčí o tom spletitost složených hřebenů pohoří Rila s náročným a těžce zdolatelným přechodem.

Součástí výrobny je také vlastní sklad bylin. Firma je jedinečná v celé Evropě také tím, že si vše míchají a připravují zcela sami!

Hristina má takové zázemí, že si většinu produktů vyrábí ručně. Na začátku je sběr a následné sušení bylin, z nichž jsou pak vyráběny extrakty. V závislosti na produktu pak probíhá lisování za studena či za tepla. Konečnou fází je míchání a plnění výsledných směsí do obalů, jež jsou ručně etiketovány.

Zahřívání, následné ochlazování a daná rychlost míchání se řídí patřičným postupem a mají zásadní vliv na konečnou konzistenci výsledného produktu.

 

Použité suroviny

Při výběru surovin je kladen důraz především na bulharské byliny a suroviny. Kvalitní másla a oleje z bylin, které se v Bulharsku nedají pěstovat, jsou dodávány od prověřených zahraničních dodavatelů.

Používají se rostlinné silice, oleje, bylinné tinktury, vosky, jíl, mořská sůl a další. Podstatná je také kvalita používané vody. Je používaná vysoce kvalitní pramenitá voda z místních horských pramenů.

 

Jaké jsou používány konzervanty

Kosmetika Hristina je jen důkazem toho, že pokud plně využíváme sílu přírody, není třeba používat ani kapku chemie.

Mezi přírodní konzervanty, které kosmetika Hristina používá, jsou soli, rostlinné kyseliny, vosky, některé esenciální oleje, vitamín C.

Příkladem je ricinový olej, který je sám o sobě dostatečně silným konzervantem.

Příroda obsahuje opravdu jednoduchá řešení, jak udržet produkty dlouho čerstvé.

 

Je možné smíchat vodu s olejem bez chemie?

Pro spojení oleje nebo másla s vodou existují různá řešení přírodní cestou. Některé oleje a vosky mají právě takové vlastnosti.

Například avokádový olej se za stálého míchání určitou rychlostí a při dané teplotě spojí s vodou v homogenní směs, a to bez jediné kapky chemie.

 

Jak to, že přírodní šampon pění i bez chemie?

Tajemství pěnivosti našich šamponů spočívá v použití Mydlice lékařské (saponaria officinalis). V přírodě to ale není jediná rostlina, která disponuje pěnivosti. Další je např. Mýdlovník jihoamerický neboli mýdlový ořech. Jedná se o plod stromu Sapindus mukorossi, které rostou v Indii a Nepálu.

 

Je kosmetika Hristina testována?

Ano. Každý nový produkt je zaslán do zkušební laboratoře, kde je podroben mikrobiologickými testy. Je-li příslušnými orgány produkt schválen jako bezpečný pro výrobu i využití, zaregistruje se v CPNP a může začít ruční výroba.

 

Je možné, aby se stejné produkty, ale z jiné série, lišily např. V barvě, textuře nebo vůni?

Ano. Každá rostlina či strom mají za určitých podnebných podmínek jedinečné vlastnosti. Např. V závislosti na tom, zda byl rok teplý, suchý, deštivý, studený, vše se projeví mírnou odlišností barvy, konzistence i vůně. Protože v našich produktech nepoužíváme žádné chemické stabilizátory pro zachování stejných vlastnosti, může se každá série mírně lišit v těchto odstínech.

Kupříkladu každý zkušený včelař pozná podle barvy, konzistence či vůně jaké podmínky zrovna panovaly.

 

Proč nemáme žádné BIO certifikáty?

Z jednoho prostého důvodu. Pořízení BIO certifikátů je finančně velice nákladné, a to by se zákonitě projevilo na prodejní ceně zboží. Našim cílem je mít cenově dostupné produkty pro každého, kdo by rád užíval čistě přírodní produkty, ale při navýšení ceny za certifikaci by si ji nemohl dovolit.

 

 


Řadit podle 
Výrobce Sada na akné
běžná cena 1 198,00 Kč

naše cena 1 130,00 Kč

img